Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ДИФЕРЕНЦІНИЙ ПІДХІД ДО ВИБОРУ ПІЛІНГУ У ПРАКТИЦІ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГА
Тереза Ігорівна Швець

Остання редакція: 2019-03-27

Аннотація


Актуальність: Пілінг належить до найбільш поширених та ефективних косметичних процедур. Посідає третє місце після ботулінотерапії та філерів. Пілінг або ексфоліація (англ. peel — «знімати, шкребти»)  — це видалення, відлущування верхнього ороговілого шару шкіри. Чим глибше засіб для пілінгу проникає у шари шкіри, тим більше проблем одночасно вдасться вирішити за допомогою такої ексфоліації.
Мета: порівняти різні види пілінгів для вирішення проблем акне, гіперпігментації та омолодження шкіри.
Матеріали та методи дослідження.
Пацієнтам з проблемою акне більш ефективним є хімічний поверхневий вид пілінгу – саліциловий пілінг. Він допомагає вирішити проблему розширених пор,  не даючи надалі забиватися брудом і продуктами життєдіяльності бактерій; усуває верхній закупорений вхід сальних залоз, через що запобігає здатність до запалення. Саліцилова кислота має виразну кератолітичну, себорегулюючу, протизапальну дію. Період відновлення триває не довше тижня. Часто використовується комбінація α- та β-гідроксикислот, які мають протизапальну, антиоксидантну, себорегулюючу дію.
При гіперпігментації шкіри рекомендується застосування гліколевого (АНА-пілінг) та ретиноєвого пілінгів. Гліколевий пілінг зменшує синтез меланіну, сприяє відновленню структури колагену, покращує колір обличчя і тургор шкіри. При цьому останній не спричиняє побічних реакцій. Також ефективними є пілінги з використанням транексамової кислоти (TRAN3X), яким належить відбілюючий компонент. Комбінація транексамової, азелаїнової, фітинової кислоти і резорцину у складі пілінгу справляє кератолітичну і регенеруючу дію, сповільнює процеси меланогенезу, діє на гіперреактивні меланоцити, висвітлюючи і зменшуючи пігментацію.
Проблему анти-ейдж допоможуть вирішити пілінги, дія яких основана на стимулюючому впливі α-гідроксикислот, пептидів, зволожуючих і антиоксидантних компонентів. Переваги терапії – всесезонна процедура, не потребує реабілітаційного періоду, забезпечує негайний і видимий результат. Пілінг у свому складі має трихлороцтову кислоту 33%, перекис водню і коєву кислоту. Тому він не такий «агресивний», як чиста трихлороцтова кислота.
Висновок:
Отже, з метою розв’язання певних шкірних захворювань використовуються різні види пілінгів, які найбільш ефективні при вирішенні тієї чи ішої проблеми.