Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ХАРАКТЕРИСТИКА РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ’Я ЖІНОК, ХВОРИХ НА РОЗСІЯНИЙ СКЛЕРОЗ
Оксана Ігорівна Негрич

Остання редакція: 2019-03-26

Аннотація


Кафедра акушерства, гінекології та перинатології ФПДО
Науковий керівник: д-р мед. наук, проф. В.І. Пирогова

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

м. Львів, Україна

Актуальність. Розсіяний склероз (РС) – хронічне демієлінізуюче захворювання нервової системи, яке призводить до інвалідизації людей молодого віку, втрати працездатності та зниження якості життя. У структурі захворюваності на розсіяний склероз співвідношення осіб жіночої та чоловічої статі становить 2:1. Існуюча інформація про гормональну функцію жінок з РС є недостатньою для ефективної оцінки стану здоров’я таких пацієнток та проведення своєчасної профілактики і корекції репродуктивних розладів.

Мета. Встановити основні клініко-анамнестичні особливості репродуктивної функції жінок з РС для розробки подальших алгоритмів діагностики і корекції порушень.

Матеріали та методи.Дослідження включало 60 жінок репродуктивного віку з діагнозом розсіяний склероз. Пацієнткам було запропоновано заповнити спеціально розроблену анкету, яка містить запитання щодо репродуктивного здоров’я, включаючи інформацію про особливості менструальної функції, вагітності і пологів, гінекологічних захворювань у жінок з РС.

Результати. Середній вік опитаних склав відповідно 32,6 ±1,5 років. У жінок з РС середній вік початку менструацій становив 12,5 ±0,6 років. Серед учасників дослідження 60% мали в анамнезі вагітності, з них 33 % - ускладнений перебіг вагітності і пологів. При аналізі гінекологічної захворюваності у жінок з РС було виявлено, що 40% пацієнток мають в анамнезі гінекологічні захворювання, серед яких переважали аномальні маткові кровотечі, міома матки та ендометріоз.

Висновки. Поширеність гінекологічної патології серед жінок, хворих на РС, зумовлює необхідність посиленого моніторингу цієї групи пацієнтів для збереженнярепродуктивного здоров’я та забезпечення належної якості життя.