Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ВИКОРИСТАННЯ ХРОМАТОГРАФІЧНИХ МЕТОДІВ АНАЛІЗУ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ АМІНОКИСЛОТ У КРІОЛІОФІЛІЗОВАНІЙ КСЕНОДЕРМІ
Богдана Володимирівна Вонс, Олександр Анатолійович Краснокукоцький, Мар'яна Борисівна Чубка

Остання редакція: 2019-03-25

Аннотація


Вонс Богдана, Краснокукоцький Олександр, Чубка Мар’яна

ВИКОРИСТАННЯ ХРОМАТОГРАФІЧНИХ МЕТОДІВ АНАЛІЗУ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ АМІНОКИСЛОТ У КРІОЛІОФІЛІЗОВАНІЙ КСЕНОДЕРМІ

Кафедра управління та економіки фармації з технологією ліків

Науковий керівник – д.фарм.н., проф. Т.А. Грошовий

ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України»

м. Тернопіль, Україна

 

У ТОВ “Інститут біомедичних технологій” (м. Тернопіль, Україна) розроблена технологія ксенодермоімплантів із шкіри свині, що застосовуються як замінники шкіри при лікуванні опікових, донорських і скальпованих ран, трофічних виразок, тощо. Увесь процес підготовки шкіри проводять у стерильних умовах, шкіру розділяють на шари (епідерміс та дерму), кріоконсервують, проводять повторну очистку шкірного субстрату, ліофілізують та подрібнють.

Подрібнена ксенодерма (КД) (порошок) є перспективним активним фармацевтичним інгредієнтом у технології нових лікарських засобів, оскільки збагачена макро- та мікроелементами, амінокислотами (АК) та іншими клітинними елементами необхідними для регенерації шкіри. Тому метою нашого дослідження було підтвердження можливостей використання різних хроматографічних методів для визначення АК в кріоліофілізованій КД.

Матеріали та методи: якісний склад та кількісний вміст АК визначали методами тонкошарової хроматографії (ТШХ), іоннообмінної хроматографії з використанням амінокислотного аналізатора Т339 (Чехія) та високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ) з використанням рідинного хроматографа Agilent 1200 (США) .

Основні результати. для визначення АК у порошку КД необхідною умовою є проведення кислотного гідролізу. В одержаному гідролізаті ідентифікацію АК проводили методом ТШХ, використовуючи для проявлення розчину нінгідрину. Методи іоннообмінної хроматографії та ВЕРХ були використані для підтвердження наявності АК та для їх кількісного визначення в порошку КД.

Проте, найбільш точним та селективним на сьогодні є метод ВЕРХ, за допомогою якого визначено якісний склад та встановлено кількісний вміст вільних та зв’язаних АК. Із 16 ідентифікованих АК домінуючими є: гліцин, аланін, аспарагінова та глутамінова кислоти, при цьому 9 із них є незамінними, що свідчить про високий метаболічний та окисно-відновний потенціал КД.

Висновки. Усі три методи є ефективними та можуть бути використанні для визначення АК у порошку кріоліофілізованої КД, як у епідермальному, так і у дермальному шарах.