Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ВПЛИВ РЕСВЕРАТРОЛУ НА ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ОРГАНІЗМІ ЩУРІВ, УРАЖЕНИХ 1,2-ДИМЕТИЛГІДРАЗИНОМ
Ольга Богданівна Рицик

Остання редакція: 2019-03-26

Аннотація


Актуальність. На сьогодні розроблено значну кількість експериментальних моделей ініціації пухлинного росту в різних органах. Однією з них є диметилгідразинова модель, на якій можна проаналізувати ефективність застосування нових лікарських засобів.

Метою дослідження було дослідити активність вільнорадикальних процесів за умов ДМГ-індукованого раку товстої кишки та вплив на них антиоксиданта ресвератролу.

Матеріал та методи дослідження. У дослідженнях використали 90 білих щурів, при роботі з якими дотримувались принципів біоетики. 1,2-диметилгідразин (ДМГ) вводили в дозі 7,2 мг/кг впродовж 30 тижнів (1 раз на тиждень). Одній із груп уражених тварин внутрішньошлунково вводили препарат «Ресверазин» в дозі 20 мг/кг (діюча речовина ресвератрол). Активність вільнорадикальних процесів оцінювали за вмістом ТБК – активних продуктів (ТБК-АП) та вмістом нітрит-йону (NO2-) у сироватці крові та печінці щурів. Результати досліджень піддавали статистичному аналізу за допомогою програми  STATISTICA  6.0

Результати дослідження. За умов ДМГ-індукованого канцерогенезу спостерігалось підвищення вмісту ТБК-АП у сироватці крові та гомогенаті  печінки у всі терміни експерименту. На  7 місяць дослідження даний показник підвищився порівняно з групою контролю в 6 разів у сироватці крові та в              4,8 раза у печінці. Застосування ресвератролу призвело до зниження вмісту ТБК-АП у сироватці крові на 276,9 %, у печінці – на  233,5 %. При дослідженні вмісту нітрит-йону у сироватці крові уражених тварин спостерігалось достовірне підвищення даного  показника у всі терміни дослідження (на 7 місяць він у 4,7 раза перевищував показник контрольної групи тварин). У групі тварин, які отримували ресвератрол у кінці експерименту вміст NO2- у сироватці крові на 242 % був нижчим, ніж в уражених щурів, у печінці – на 329,3 %.

Висновки. Ресвератрол ефективно вплинув на вільнорадикальні процеси в організмі щурів за умов ДМГ-індукованого канцерогенезу, що підтверджує його антиоксидантні та протипухлинні властивості.