Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
СТАН ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ВІКУ
Михайло Якимчук

Остання редакція: 2019-03-18

Аннотація


Актуальність дослідження. Суттєвою проблемою дитячої стоматології на сьогодні є ранній карієс тимчасових зубів, поширеність якого в світі досягає 70 %. Розповсюдженість карієсу зубів серед дітей раннього віку в Україні досягає 60 %, що через особливості психоемоційного реагування дитини створює проблеми при проведенні комплексу лікувальних заходів. Метою дослідждення було вивчення розповсюдженості та інтенсивності карієсу зубів у дітей молодшого віку м.Тернопіль. Матеріали та методи дослідження. Оцінку ураженості зубів карієсом у 119 дітей віком 3 роки дитячих дошкільних закладів м. Тернопіль проводили відповідно до рекомендацій ВООЗ за показниками розповсюдженості та інтенсивності карієсу тимчасових зубів (у %), аналізували структуру показника кп за кожним його компонентом.

Результати дослідження. При огляді порожнини рота оцінювали зубну формулу, відповідність її віку дитини. Визначали терміни, послідовність і парність прорізування зубів, наявність каріозних уражень. Проведені нами обстеження показали, що у дітей молодшого віку захворювання твердих тканин зубів виявлено у (71,29±0,41) % обстежених, що за оцінкою ВООЗ трактується як масова розповсюдженість карієсу.  Аналіз інтенсивності карієсу тимчасових зубів у дітей молодшого віку показав, що вона становила (2,58±0,02), що характеризується як середній ступінь ураження карієсом зубів. При цьому компонент к складав 2,54±0,06 зуба, а компонент п - 0,04±0,001. Максимальні значення інтенсивності карієсу зубів визначали у дітей, що відносяться до групи часто хворіючих (3,33±0,09).

Висновок. Отримані дані свідчать про відсутність лікувально-профілактичних заходів серед дітей молодшого віку, що призводить до високої ураженості тимчасових зубів карієсом.