Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ВІДДАЛЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ АНЕВРИЗМАЛЬНИХ ТА СОЛІТАРНИХ КІСТ ПЛЕЧОВОЇ КІСТКИ У ДІТЕЙ МЕТОДОМ ПРОФІЛАКТИЧНОГО ОСТЕОСИНТЕЗУ TEN
Вадим Віталійович Дідичук, Олена Ющенко

Остання редакція: 2019-03-19

Аннотація


Кафедра дитячої хірургії

Науковий керівник: д.мед.н., проф. Левицький А.Ф.

Національний медичний університет імені О.О.Богомольця

м. Київ, Україна

Актуальність.

Частота кісткових кіст(КК) 50,57% в структурі захворюваності доброякісними пухлинами у дітей. Існують два основні напрямки лікування - пункційний та хірургічний. Кожен зі своїх методів має ряд ускладнень, таких як остеомієліт, асептичний некроз, перелом, рецидив КК, лізис імплантатів та інші. Кількість рецидивів становить від 10% до 40%.

Мета роботи.

Оцінити віддалені результати застосування TEN (titanium elastic nail) при хірургічному лікуванні кісткових кіст, що локалізуються в плечовій кістці.

Матеріали та методи дослідження.

В дослідження було включено результати лікування 21 пацієнтів з КК, при лікуванні яких було застосовано профілактичний остеосинтез(ПО) із застосуванням TEN. Середній вік пацієнтів становив 12,5 р. За результатами клінічного, рентгенологічного та гістологічного дослідження у 12 було встановлено діагноз аневризмальна кіста, а у 5 - солітарна кіста. У всіх пацієнтів КК перебували в стадії відмежування. Під час оперативного втручання(ОВ) під рентгеноскопічним контролем інтрамедулярно через ділянку кісти було встановлено TEN. Аналіз лікування проводили з використанням системи оцінювання анатомо-функціональних(АФ) результатів хірургічного лікування Маттіса-Любошица-Шварцберга в модифікації М.П. Демічева та О.М. Тарасова.

Результати дослідження.

Строк спостереження становив від 3 до 4 років. Післяопераційний період у всіх пацієнтів протікав без ускладнень. Повне відновлення функції кінцівки визначалось через 3-5 тижнів від моменту ОВ. Вкорочення сегменту прооперованої кінцівки не виявлено. За результатами рентгенологічного дослідження повне відновлення структури кістки в ділянці кісти через 5 років визначалось у 17 (80,95 %), а — у 4(19,05 %) осіб визначалися залишкові дефекти наявність яких за своїми розмірами не має клінічного значення.

Висновки.

Застосування ПО при лікування КК у дітей дозволяє уникнути ускладнень, отримати гарні АФ результати в 80,95% випадків через 5 років від моменту лікування.