Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ОСОБЛИВОСТІ ВОГНЕПАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕНЬ ПРИ ПОСТРІЛІ ВПРИТУЛ ІЗ ПІСТОЛЕТА «ФОРТ-17Р» ОСНАЩЕНОГО КУЛЯМИ «ВІЙ» КАЛІБРУ 9 ММ Р.А.
Максим Олегович Гуменюк, Назарій Миколайович Хомук, Анатолій Миколайович Перебетюк

Остання редакція: 2019-03-25

Аннотація


Значне поширення травматичної вогнепальної зброї в Україні вимагає досліджень направлених на пошук особливостей морфологічних пошкоджень одягу. З даною метою виконано дослідження з використанням пістолету «Форт-17Р» та боєприпасами «Вій» калібру 9 мм Р.А. У якості мішеней використовувався шкірозамінник, що кріпилася на спеціальну рамку. Постріли здійснювали з дистанції впритул, під прямим кутом. В подальшому зразки з пошкодженнями досліджувалися при звичайному освітленні, з використанням фотографічного і мікроскопічного методів дослідження. Незгорілі частинки пороху виявляли за допомогою хімічних та фізичних реакцій та мікроскопічного методу дослідження. Металізацію пошкоджень досліджували за допомогою контактно-дифузійного методу. При пострілах утворились дефекти (мінус-тканина) мішеней неправильної округлої форми, розмірами від 0,3х0,4 см до 0,5х0,5 см. Навколо пошкодження виявляли концентричне відкладення кіптяви на ширину 0,35-0,45 см і зовнішнім діаметром до 1,2-1,3 см. За цим концентричним відкладенням розташоване кільце просвітлення з незначним відкладенням кіптяви. Наскрізні пошкодження розташовувалися на тлі відбитка дульного кінця зброї (штамп-відбиток). Крім того, навколо пошкодження виявлені поодинокі незгорілі та напівзгорілі часточки пороху. Також виявлені поодинокі часточки сріблясто-білого металу. Дослідження ділянки пошкодження контактно-дифузійним методом виявило нікель і залізо. В результаті дослідження, виявлені специфічні особливості вогнепальних пошкоджень при пострілі впритул із пістолета «Форт-17Р» оснащеного боєприпасами «Вій» калібру 9 мм Р.А.