Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
БІОХІМІЧНІ ЗМІНИ У СИРОВАТЦІ КРОВІ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ПАРОДОНТИТІ
Роксана Древніцька

Остання редакція: 2019-03-15

Аннотація


Висока поширеність запальних процесів у пародонті дітей, недостатня ефективність лікувальних заходів можуть сприяти розвитку генералізованого пародонтиту з наступною втратою зубів і порушенням жувальної функції. Тому актуальним завданням стає вивчення патогенезу пародонтиту в людей різного віку, зокрема за зміненої реактивності організму.

Метою експериментального дослідження стало вивчення активності перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи у тварин різного віку з експериментальним пародонтитом при зміненої реактивності.

Досліди проведені на 30 білих нелінійних щурах віком 2 і 6 місяців, яких розділили на три групи відповідного віку: I група - 10 тварин з гіпоергічною реакцією, яку моделювали введенням циклофосфану; II група - 10 тварин з гіперергічною реакцією, яку моделювали введенням пірогеналу; III група - 10 тварин з нормергічною реакцією - контрольна група. Забір крові і умертвіння тварин проводили під тіопенталовим наркозом через 7 діб після початку експерименту. У сироватці крові спектрофотометричним методом визначали вміст дієнових кон'югатів, тіобарбітуровокісліх активних продуктів, відновленого глутатіону, церулоплазміну і активність каталази.

При моделюванні гіпо- та гіперергіческого пародонтиту відбувалася активація ліпопероксидації зі збільшенням початкових її продуктів. Активність антиоксидантної системи мала тенденцію до зменшення у тварин препубертатного періоду, у той же час була тенденція до збільшення - у дорослих.

Отримані дані свідчать про певні відмінності процесів ліпопероксидації та антиоксидантного захисту у тварин різного віку, що слід враховувати при екстраполяції отриманих даних у клініку.