Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ОСОБЛИВОСТІ ПОПУЛЯРНИХ ДІАГНОСТИЧНИХ ПРОЕКТИВНИХ МЕТОДИК, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ У ПСИХОДІАГНОСТИЦІ
Тетяна Іванівна Іваніцька

Остання редакція: 2019-03-15

Аннотація


У зв'язку зі зростаючою потребою в прикладних психологічних дослідженнях особистості, проективні методи стали широко використовуватися в різних галузях психологічної практики. Найактуальнішим є питання дослідження особистості за допомогою проективного методу, який є діагностичним прийомом та надає більш ефективне дослідження психологічних процесів проекції, внаслідок інтерпретації слабо структурованого стимулятивного матеріалу.

Проективні методи, з погляду психоаналізу, направлені на діагностику причин дезадаптації особистості, несвідомих потягів, конфліктів і механізмів захисту. Умовою будь-якого проективного дослідження є невизначеність тестової ситуації. Це сприяє виключенню інтелектуальних включень (коли пацієнт може спрогнозувати потрібні йому відповіді) та зняттю тиску реальності (коли досліджуваний в таких умовах проявляє властиву для нього поведінку).