Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ТОВЩИНА СТІНОК АРТЕРІЙ СЕРЦЯ ЩУРІВ В НОРМІ ТА ПІСЛЯ ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО ВПЛИВУ АНТИГЕНУ
Артур Валерійович Чернявський

Остання редакція: 2019-03-14

Аннотація


Внутрішньоутробні інфекції можуть супроводжуватися розвитком недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ) та програмувати розвиток серцево-судинних захворювань в майбутньому. Зміни товщини стінок артерій серця після внутрішньоутробної дії антигенів вимагають подальшого дослідження.

Мета: вивчити товщину стінок артерій серця щурів в нормі та після внутрішньоутробного впливу антигену.

Матеріали та методи. Досліджено 144 серця білих щурів з 1-ої по 45-ту добу життя, які були розділені на 3 групи: І група – інтактні щури, ІІ – експериментальна група тварин, котрим на 18 добу антенатального розвитку було введено внутрішньоплідно 0,05 мл стафілококового анатоксину у розведенні 1:10. Контролем слугувала третя група щурів, котрим за описаним вище методом вводили 0,05 мл фізіологічного розчину. Серійні зрізи  забарвлювали орсеїном. Вимірювання товщини стінки судин проводили у програмі AxioVision 4.8.

Результати дослідження. Встановлено: у новонародженої тварини інтактної та контрольної групи товщини стінок артерій серця становлять 3,313±0,069 та 3,455±0,105 мкм відповідно. Протягом наступних 45-ти діб ці показники збільшуються поступово. У експериментальних тварин на всіх термінах дослідження товщина стінок артерій була достовірно меншою. Отримані дані можуть свідчити про розвиток артеріальної дисфункції та стати причиною розвитку патологічних станів в майбутньому.

Висновки: Після внутрішньоутробного введення анатоксину у щурів спостерігається стоншення стінок артерій серця на всіх термінах з 1-ої по 45-ту добу життя у порівнянні з контрольною групою, що може бути проявом НДСТ та формувати сприятливий фон для розвитку захворювань серця.