Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ОБГРУНТУВАННЯ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ПАРОДОНТОЛОГІЧНОГО СТАТУСУ ПАЦІЄНТІВ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД РІЗНИХ ВИДІВ ОДОНТОПРЕПАРУВАННЯ ПІД МЕТАЛОКЕРАМІЧНІ КОНСТРУКЦІЇ
Володимир Богдангович Радчук

Остання редакція: 2019-03-13

Аннотація


Актуальність. В контексті ортопедичної стоматології сьогодення, потреба в ортопедичному лікуванні осіб молодого віку за даними літератури складає 27% [Макєєв В.Ф., та співав., 2015]. Ортопедична патологія є чинником ризику розвитку хвороб пародонта. Вищенаведене дало поштовх для вивчення реактивних змін пародонтологічного статусу пацієнтів спричинених одонтопрепаруванням.

Мета. Визначити взаємозв’язок пародонтологічного статусу пацієнтів залежно від виду одонтопрепарування під металокерамічні конструкції в динаміці клінічних спостережень.

Матеріали та методи. Для простеження взаємозв’язку між динамікою стоматологічного статусу пацієнтів при різних видах одонтопрепарування, проведено вивчення останнього шляхом оцінки тканин пародонта на 45 добу після одонтопрепарування за індексом РМА за C. Parma.

Результати дослідження. У пацієнтів I групи, яким проведено одонтопрепарування вітальних зубів без травми ясен, індекс PMA склав (21,55±0,95). У осіб із девітальними зубами (18,35±0,85). Порівнюючи отримані дані із показником РМА на момент звернення, що становив (5,1±1,11), виявлено статистично достовірну відмінність (р<0,05).

У ІІ групі клінічних спостережень наявні достовірні розбіжності даним показником, а саме значення РМА (15,30±1,05) за умов формування символу уступу та травмою ясен вітальних зубів, що достовірно відрізняються від показника РМА (12,97±0,98) при препаруванні девітальних зубів (р<0,05). Порівнюючи дані індексу РМА на момент звернення, що становив (6,30±1,31), виявлено статистично достовірні відмінності у групах та підгрупах клінічних спостережень (р<0,05).

Висновки. Аналіз визначених кількісних параметрів даного індексу на 45 добу клінічних спостережень дає можливість інтерпретувати цифрові дані у осіб обох груп як запальний процес. Максимальну вираженість запалення ясен згідно індексу РМА спостерігали у осіб першої групи при препаруванні вітальних зубів за умови травмування ясенного краю.