Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
СПОСІБ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПАХОВИХ ГРИЖ
Руслана Кучина, Ярослав Качановський, Іван Роговський

Остання редакція: 2019-03-13

Аннотація


Пахові грижі є одним із захворювань, які найчастіше зустрічаються в практиці абдомінального хірурга.

З метою  прискорення трудової і соціальної реабілітації хворих та зниження імовірності рецидиву грижі нами запропоновано спосіб хірургічного лікування пахових гриж.

Спосіб алогерніопластики пахових гриж шляхом уникнення пришивання імплантата до м'язів та використання для пластики задньої стінки пахового каналу, як власних тканин так і синтетичного імпланту нами використано у 28 хворих. Поставлена задача вирішується за допомогою фіксації нижнього краю верхнього лоскуту апоневрозу зовнішнього косого м’язу живота до пахової зв’язки. Потім відступивши на 2,0 см від пахової зв’язки, вздовж волокон апоневрозу зовнішнього косого м’язу живота викроюється полоска, яка фіксується до нижче лежачих м’язів. Після цього додатково поверх викроєного лоскута вшивається сітчастий імплант, який з латеральної сторони фіксується до пахової зв’язки та з медіальної -до викроєного лоскуту. Після цього на сформовану задню стінку вкладається сім’яний канатик над яким зшиваються краї апоневрозу зовнішнього косого м’язу живота. На першу добу п/о періоду візуально аналогова шкала оцінки болю склала 1 бал. Наркотичні препарати не призначалися. Набряку тканин, сером, інфільтратів не було. Пацієнти виписуються на 2-3 добу. При обстеженні через 1, 6 та 12 місяців після операції рецидиву грижі немає.

Висновок запропонований метод посилює механічну опірність новосформованої задньої стінки пахового каналу, покращує якість життя хворих в ранньому післяопераційному період і дає змогу знизити ризик рецидиву грижі.