Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ОБІЗНАНІСТЬ ТА ВІДНОШЕННЯ СТУДЕНТІВ ДО НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ
Альона Валентинівна Гайченко

Остання редакція: 2019-03-15

Аннотація


Мета дослідження - встановити доступність і рівень споживання наркотиків, алкоголю та сигарет серед молоді.

Матеріали та методи дослідження: було обстежено 50 респондентів у віці 17-20 років. З них було 38 дівчат та 12 хлопців. Дослідження проводилось методом анкетування.

Результати та їх обговорення

Встановлено що в більшості випадків соціальний статус був задовільний (96%), психологічний клімат у сім'ї спокійний (90%). А також 54% не бажають спробувати наркотичні засоби, не спробували якщо навіть про це ніхто і не дізнається.

Встановлено, що у нашому суспільстві дуже легко придбати  алкоголь та сигарети про що свідчить 63% опитаних виручка для продавців цінніше ніж правомірність і здоров'я підлітка.

Як правило, вперше попробувалі наркотичні засоби, алкоголь, куріння від 14 до 16 років, у цьому віці підліток хоче спробувати все що не доступно, а вікова  тенденція зменшується. При проведенні анкетування було встановлено, що 60% опитаних вважають що підлітки щоденно курять, а 30% вживають алкогольні напої та 8% щоденно вживають наркотичні засоби. Серед студентів виявлено що 16% продовжують вживати наркотичні препарати.

Висновок. Встановлено що вживання наркотичних засобів куріння, алкоголю є вкрай серйозною проблемою в нашому суспільстві і вимагає щоденного уваги до даного роду залежностей.