Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ((Demodex folliculorum, Demodex brevis). ДЕМОДЕКОЗ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ У ТЕРАПІЇ
Д. С. Тимчук Д. С. Тимчук Д. С. Тимчук

Остання редакція: 2019-03-11

Аннотація


На сьогоднішній день в Україні значна частина людей страждає від паразитарних захворювань шкіри,  що стає надзвичайно актуальною проблемою у зв'язку з їх широкою розповсюдженістю. Одним з найбільш поширених паразитарних захворювань шкіри є демодекоз [1],  захворюваність, яке становить 2-5% і стоїть на сьомому місці по частоті серед шкірних хвороб [2].

За даними медичної статистики у місті Рівне за останні чотири роки захворюваність, викликана кліщем демодекс, стрімко прогресує.

Метою роботи було вивчення особливостей етіології, патогенезу, паразитичної дії кліщів демодекс у населення м. Рівне та розробка науково - обґрунтованих методів профілактики та лікування для зниження ймовірності розвитку демодекозу.

В результаті проведеного аналізу та на підставі власних досліджень і спостережень нами визначено та встановлено:

1. Захворювання на демодекоз у м. Рівне за 2015-2018 роки стрімко зростає. Так, за 2015 рік первинно зафіксовано 32 випадки захворювання на демодекоз, у 2016 на 19 випадків більше, а у 2017 році первинно встановлено 74 випадки захворюваності, а у 2019 році на 99 випадків.

2. Кліщі демодекс з однаковою частотою та інтенсивністю виявляються на шкірі зовнішнього вуха, носо-губного трикутника, щоках, шиї, скронях  у людей обох статей та різних вікових груп, частіше у жінок.

3. Активність кліщів залежить від пори року - це осінні та літні місяці, про що засвідчують дані моніторингу. Можливо це пов’язане з більш-менш сталими умовами для життя демодексів.

4. Доведено властивості «Анабазину», який має здатність повністю паралізувати нервову систему кліщів (Demodex folliculorum, Demodex brevis), що дає змогу застосування анабазису в класичній медицині для лікування демодекозу.

Література

  1. Данилова А.А., Федоров С.М. Паразитарные болезни кожи. Демодекоз // Русский медицинский журнал. - 2000. - Т. 8, № 6. - С. 249-254.
  2. Скрипкин Ю.К., Мордовцев В.Н. Кожные и венерические болезни. - М., 1999, С. 426-436.