Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
АНАЛІЗ ОБІЗНАНОСТІ СТУДЕНТІВ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЩОДО ПЕРВИННИХ ІМУНОДЕФІЦИТІВ
Віта Олександрівна Косовська

Остання редакція: 2019-03-12

Аннотація


Імунодефіцитні стани — група захворювань, що виникають внаслідок одного або декількох дефектів імунної системи і підвищують схильність організму дитини до інфекційних захворювань.

Метою дослідження було оцінити рівень обізнаності студентів VІ курсу медичного факультету про ознаки первинних імунодефіцитів у дітей та дорослих.

Проведено анкетування 271 студента VІ курсу медичного факультету ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України». Анкета із 25 питань була складена лікарями-імунологами. Респонденти відповідали «так» або «ні». Перед проведенням анкетування від усіх студентів було отримано усну згоду. Участь студентів була добровільною дією, відповіді анонімні і конфіденційні. Всі результати були проаналізовані, використовуючи стандартне програмне забезпечення.

Відсоток правильних відповідей серед студентів – випускників медичного університету щодо первинних імунодефіцитів становив 59,19 % (коливання від 22,5% до 82,3%). Більшість студентів – 76,26% правильно відповіли на запитання, які стосувались загальних проявів  імунодефіцитів у дітей. Проте, лише частина студентів – 54,18 % дали правильні відповіді щодо запитань, в яких визначались конкретні нозологічні форми первинних імунодефіцитів. Тому при вивченні даної патології необхідно звертати більшу увагу на діагностичні критерії найбільш поширених вроджених імунодефіцитів. Крім того, 218 (80,44 %) майбутніх випускників правильно відповіли на запитання щодо лікування імунодефіцитів у дітей. Проте тільки 38,7% опитаних знали, що дві і більше пневмонії впродовж трьох років у дорослих може бути також критерієм ПІД. Однак і така ж кількість опитаних – 73 (26,94 %) не знають, що численні (6 і більше) кольорові плями «кава з молоком» є специфічними для синдрому Ніймегена.

Висновки:

Отримані дані свідчать про недостатню обізнаність студентів щодо ПІД. Найнижчі знання студенти продемонстрували щодо ознак первинних імунодефіцитів у дорослих, а також щодо специфічних ознак захворювань. Враховуючи низьку діагностику даних захворювань в Україні, доцільно розширювати та поглиблювати знання студентів про первинні імунодефіцити.