Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК РІВНЯ С-РЕАКТИВНОГО БІЛКА ІЗ СТУПЕНЕМ ТЯЖКОСТІ НЕВРОЛОГІЧНИХ ПОРУШЕНЬ,КОГНІТИВНИМ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИМ ЗНИЖЕННЯМ У ПАЦІЄНТІВ З АТЕРОТРОМБОТИЧНИМ ПІДТИПОМ ПЕРВИННОГО ІШЕМІЧНОГО ІНСУЛЬТУ
Яна Андріївна Гаврилюк

Остання редакція: 2019-03-10

Аннотація


Кафедра неврології

Науковий керівник : кандидат медичних наук ,асистент Трепет Г.С.
Завідувач кафедри: доктор медичних наук ,професор Соколова Л.І.

Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця

Київ,Україна

Актуальність

С-реактивний білок (СРБ)є не тільки високочутливим маркером запалення,а й прозапальним медіатором ,невід’ємною складовою частиною прогресування атеросклерозу, несприятливого перебігу мозкового ішемічного інсульту(МІІ) та лежить в основі патогенезу цереброваскулярного захворювання.

Мета

Оцінити вплив рівня СРБ в гострому періоді атеротромботичного підтипу МІІ у пацієнтів на ступінь тяжкості неврологічного(НД) ,функціонального(ФД) дефіциту та когнітивних порушень(КП).

Матеріал та методи

Обстежено 30 хворих в гострому періоді первинного МІІ віком від 64 до 77 років(середній вік 70,3±4,37). I групу становило 15 хворих (8 жінок та 7 чоловіків) у яких був встановлений атеротромботичний підтип ІІ.II групу- 15 хворих,серед яких 9 мали кардіоемболічний інсульт,6-лакунарний. Всім пацієнтам було дослідженно рівень СРБ.

НД оцінювали за шкалою NIHSS в 1-у добу інсульту .ФД за модифікованою шкалою Ренкіна ,КП за шкалою MMSE на 14 день.

Використовували методи розрахунку стандартного відхилення,непараметричної статистики.

Результати

Вираженість НД,ФД,КП, та СРБ достовірно відрізнялись у пацієнтів обох досліджених груп: у I групі рівень СРБ становив 10,6±2,72мг/л;результат за шкалою NIHSS -17,8±1,8 балів;оцінка за МШР -3,4±0,49балів;КП за шкалою MMSE- 25,2±0,83 бала; у II групі рівень СРБ становив 6,33±0,94мг/л;результат за шкалою NIHSS -9,6±1,58 балів;оцінка за МШР- 1,6±0,49балів;КП за шкалою MMSE- 27,5±0,50 балів;

Висновки

Пацієнти з  атеротромботичним підтипом МІІ мають достовірно вищий рівень СРБ ,порівняно із пацієнтами з іншим підтипами ІІ,а також більший рівень НД за шкалою NIHSS(p<0,05).

Вихідний рівень СРБ в гострому періоді мозкового ІІ має негативне прогностичне значення на відновлення  функціональної  спроможності(p<0,05),а також на ступінь КП(p<0,05).

Вище зазначене дає можливість рекомендувати використання рівня СРБ та його динаміки для прогнозування наростання КП та ступеня інвалідизації  у пацієнтів з атеротромботичним підтипом ІІ та розробки заходів щодо його корекції.