Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
Частота кесаревого розтину в Тернопільській області
Вікторія Миколаївна Миханів

Остання редакція: 2019-03-07

Аннотація


Миханів Вікторія

ЧАСТОТА КЕСАРЕВОГО РОЗТИНУ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Науковий керівник: B. C. Дрегалюк

Кременецьке медичне училище імені Арсена Річинського

м. Кременець, Україна

 

Зростання частоти кесаревого розтину (КР) є однією з проблем сучасного акушерства. КР проведений за відсутності медичних показань, є більш небезпечним для матері і для плода, ніж природні пологи. Якщо частота КР зростає до 10% на рівні популяції, показники материнської та неонатальної смертності знижуються. Однак якщо частота КР перевищує 10%, статистичні дані вже не виявляють покращення цих показників.

В Україні частота КР також постійно зростає. Материнська смертність асоційована із КР в 4 рази вище, ніж для всіх типів вагінальних пологів, та в 8 разів вище, ніж для нормальних вагінальних пологів. КР збільшує ризик серйозних ускладнень при наступній вагітності: ектопічної вагітності, передлежання плаценти, народження дитини з малою для масою, аномалій прикріплення плаценти, відшарування плаценти, розриву матки.

Нами проведено аналіз даних журналів запису пологів у стаціонарах, які відбулися в частині пологових відділень ЦРКЛ Тернопільської області (м. Кременець, Бережани, Шумськ, Тернопіль, Ланівці, Зборів, Вишнівець) та у Тернопільському перинатальному центрі "Мати і дитина" (ТОКПЦ) за період 2015-2017 рр.

За обраний проміжок часу проаналізовано 8022 історій пологів на предмет методу пологорозрішення. Зокрема, загальна кількість КР склала 708, 194 виконані ургентно.

Згідно отриманих даних виявлено тенденцію до зростання частоти КР як в ЦРКЛ, так і у ТОКПЦ. У пологових відділеннях ЦРКЛ відбулось зростання з 3,4 до 5,4%, у ТОКПЦ з 4,3 до 6,1% від усіх пологів. Також виявлено, що у ТОКПЦ КР у 1,7 рази частіше обирався як метод розродження, ніж у ЦРКЛ (12,2 та 7,1% відповідно). Ургентно КР в ТОКПЦ проводився у 31,5% випадках, у пологових відділеннях ЦРКЛ у 25,3%.

Виявлена тенденція пояснюється тим, що у ТОКПЦ розроджуються жінки із високим та вкрай високим материнським та перинатальним ризиком.