Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Актуальні проблеми довкілля та здоров’я людини в умовах екологічних і соціальних змін у Європі та в Україні”, присвячену 115 –й річниці з дня народження І. І Яременка

Розмір шрифту:
ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ НЕСПРИЯТЛИВОГО ВПЛИВУ СВИНЦЮ ДОВКІЛЛЯ НА ДИТЯЧЕ НАСЕЛЕННЯ
Владлена Ігорівна Главацька

Остання редакція: 2018-03-02

Аннотація

Еколого-гігієнічні наслідки забруднення оточуючого природного середовища є однією з найважливіших проблем у світі, особливо для регіонів з розвиненою промисловістю. Враховуючи, що більшість забруднювачів мають патогенну активність і кумулятивні властивості, важливого питання набуває вплив забруднення навколишнього середовища на організм вразливих верств населення. Серед хімічних сполук довкілля свинець посідає особливе місце, як найбільш токсичний і небезпечний ксенобіотик, цей елемент навіть у невеликих концентраціях викликає порушення розумового, фізичного і психофізіологічного розвитку дітей. Багаторічні дослідження свідчать, що, незважаючи на вміст свинцю в об'єктах навколишнього середовища у концентраціях, що не перевищують діючі допустимі концентрації, його постійне комплексне надходження до організму дитини внаслідок кумуляції обумовлює значну внутрішню експозицію, погіршує донозологичні показники, сприяючи розвитку екологозумовлених станів.